Bartolomějská. Ulice s nechvalnou pověstí láká alternativní podniky

Bartolomějská ulice v Praze má za sebou nechvalně známou pověst. Téměř třicet let po revoluci se do ní však vrací svérázný noční život, který je prost našňořených a předražených restaurací pro turisty.

Ulice Bartolomějská je souběžná s pražskou tepnou Národní, od které se nachází asi sto metrů. Ještě před pádem komunismu byla symbolem perzekucí a policejní brutality – v budově zvané „kachlíkárna“ zde totiž sídlila Státní bezpečnost. I přesto, že zde policie sídlí stále, noční život se zde pravidelně přesouvá z barů a hospod do ulic.

V podstatě již legendárním podnikem je bar Zázemí, ještě před několika lety známý jako Vzorkovna. Zvenku vypadá celý dům, ve kterém se podnik nachází, jako opuštěný, večer však můžete mít problém vůbec najít místo k sezení. Exteriéru Zázemí odpovídá i interiér, který rozhodně nepůsobí nijak luxusně a jeho výbava má původ především v bazarech. Zázemí však těží například z prostorného sálu, kde se schází široká alternativní scéna. A pokud se zrovna žádný koncert nekoná, kdokoliv se může chopit přítomného klavíru.

Nabídka nápojů stojí především na čepovaném pivu, kterým je hlinský Rychtář. Z minipivovarů se však v nabídce objevuje také Gwern. Sortiment doplňuje běžná nabídka vín a lihovin.

Pokud by vás přeci jen zlákala chuť na plzeňské pivo, hned vedle Zázemí se nachází Restaurant Konvikt. Ve večerních hodinách je přitom plně obsazeno před oběma podniky, kde si desítky lidí v klidu povídají se sklenicemi piva v ruce.

Téměř nadohled se v Bartolomějské nachází další netradiční podnik, který jistě stojí za zmínku. Je jím kavárna kina Národního filmového archivu Ponrepo. Ta nezapře svůj odkaz k historii a kultuře, také díky zajímavým prostorám, kde se nachází. Kavárna Ponrepo nabízí poměrně široký sortiment nápojů i občerstvení, kterému vévodí pivo z kácovského pivovaru Hubertus. To přitom svou popularitu dokazuje širokou sítí restaurací a hospod, kde je možné některý z druhů Huberta ochutnat.

Facebook Komentáře

Související