Brněnskou pivní scénu obohatil beerhouse U Tomana

Začátkem listopadu se v centru druhého největšího českého města otevřel nový minipivovar. Na brněnském Náměstí Svobody nyní budete moci zajít na pivo do podniku U Tomana.

Minipovovar se odkazuje k tradiční pivařské tradici, celý podnik je pak rozdělen do dvou částí. Tou jednou je restaurace v prvním patře budovy, samotná pivnice s místy na sezení i na stání se pak nachází v suterénu. Tam můžete najít také veškeré technologie potřebné pro vaření piva.

Design podniku se odkazuje k tradičnímu a retro vzhledu, interiér je tak například „vyzdoben“ motocyklem Jawa z roku 1957 nebo čerpacím stojanem. Zároveň vzdává hold nejvýznamnějším českým osobnostem jako je Jan Werich nebo Eliška Junková, kteří pravidelně navštěvovali kavárnu, jež se dříve v prvním patře nacházela. Právě po provozovateli kavárny podnik své jméno nese.

Páteří pivní nabídky jsou piva plzeňského typu, jedná se o Tomanovu dvanáctku, Otakarovu jedenáctku a Emanuelovu desítku. Pravidelně se na čepu budou objevovat také speciály. Mezi nimi budete moci ochutnat i svrchně kvašená piva.