Budějovické pivo dobývá Latinskou Ameriku

Budvar má dlouhodobě komplikovanou pozici v Americe, také kvůli sporům s pivovarem Budweiser. V jižnějších zemích se ale českému pivu začíná čím dál více dařit, což dokazuje úspěch v Latinské Americe.

Na exportní snahy státního pivovaru upozornil server RegionálníNoviny.cz. Významný úspěch slaví státní společnost například na Kubě. Tam první várky poslala v roce 2016, kdy se jednalo jen o několik desítek hektolitrů. Od té doby ale prodeje vzrostly až patnáctinásobně, ostrovní stát se tak co do odběru piva rovná i některým evropským zemím.

Zástupci pivovaru si toho cení především kvůli specifickým podmínkám dovozu. V současnosti se chce pivovar zaměřit na distribuční síť. S partnery Budvar navazuje vztahy na tamních veletrzích. Zástupci pivovaru ale věří, že tažení v zemi bude úspěšné – také proto, že má české pivo v zemi výbornou pověst. Z českých surovin se totiž vyrábějí i kubánské značky.

Celkem Budějovický Budvar vyváží pivo do třinácti zemí v oblasti Latinské Ameriky, v brzké době chce firma proniknout na trh karibského ostrova Bermudy.

Facebook Komentáře

Související