Budoucnost pití piva? Domácí minipivovar na kapsle

Kávovary na kapsle jsou již běžným standardem a značně usnadnily domácí přípravu kávy. Nyní s podobným nápadem přišla společnost LG, zaměřila se však na pivo.

I výrobce elektroniky LG se chce svézt na rostoucí popularitě minipivovarů, zároveň plánuje ale proces výroby a čepování piva co nejvíce zjednodušit. Představí proto zařízení s názvem Home Brew, které bude pivo vyrábět ze speciálních kapslí.

Kapsle obsahují slad, kvasnice, chmelový olej i dodatečná aroma, výrobce přitom slibuje, že přístroj obstará veškeré procesy, od vaření až po zrání.

Proces proto nebude okamžitý, za dva týdny má být zařízení schopné uvařit asi pět litrů piva, před domácí párty si tedy musíte veškeré zásoby důkladně navařit dopředu. LG ale slibuje, že bude mít v nabídce hned několik typů piva. Uvařit si budete moci piva IPA, APA, stout, belgický witbier a dokonce i pivo plzeňského typu.

K zařízení si budete moci stáhnout i mobilní aplikaci, na které je celý proces možné sledovat. Jak bude zařízení fungovat v praxi a kolik bude stát se dozvíme na americkém veletrhu spotřební elektroniky CES na začátku příštího roku.