Dnes na čepu: Milovníky malých pivovarů uspokojí BeerGeek

Prudký růst poptávky po alternativních značkách piva v Česku neznamená pouze výstavbu nových minipivovarů po celé zemi. V reakci na jejich oblibu vznikají rovněž podniky, jež se na takzvaná „craft beer“ soustředí. Jedním z nich je pražský BeerGeek.

Relativně malý a moderně zařízený podnik je možné najít na Vinohradské ulici, která je zde součástí náměstí Jiřího z Poděbrad. Poté, co sestoupáte do suterénu, vaši pozornost pravděpodobně upoutá televizní obrazovka, která se nachází přímo nad výčepem. Nečekejte na ní ale záběry z fotbalových nebo hokejových utkání, nýbrž aktuální přehled nabízených piv.

Každý den se totiž na nápojovém lístku objeví až deset nových značek, z nichž mnohé jinde v Česku neochutnáte. Každý den přitom můžete vybírat z celkem dvaatřiceti točených piv. Jedná se přitom jak o českou produkci, kterou nyní zastupují například minipivovary Zichovec, Mordýř nebo Novej svět, tak i piva ze zahraničí. Ta přitom českému zákazníkovi mohou být úplně neznámá. Ochutnat tedy můžete třeba belgický Cantillon, případně desetiprocentní De Molen Hel & Verdoemenis.

Že to s pivem v BeerGeeku myslí vážně dokazuje také skutečnost, že kromě samotného baru můžete o několik ulic dále navštívit také jejich prodejnu lahvového piva. Sortiment obsahuje přibližně 500 značek především z Evropy, ale také ze Spojených států nebo Nového Zélandu. V prodejně je možné rovněž zakoupit sady pro domácí vaření, kterému se budeme věnovat v některém z dalších textů.