Do Brna na zvěřinové hody a do Jezvé na Oktoberfest

Ačkoliv je počasí stále chladnější, akce s pivní tematikou se rozhodně nechystají k zimnímu spánku. Vyhlédli jsme proto pro vás dvě akce v různých koutech republiky.

Líšeňský pivovar ve stejnojmenné brněnské čtvrti píše svou historii již od roku 2011. Za tu dobu si získal stálou klientelu, kterou tento víkend zve na zvěřinového hody. Samozřejmostí jsou tak tradiční pochoutky, jako je zvěřinový vývar, myslivecký guláš nebo ragú. Specialitou pak je jelení roastbeef, dančí steak nebo jelení burger s houbami.

Líšeňský pivovar se ve své nabídce piv zaměřuje především na ležáky, základní nabídku tvoří jedenáctistupňový Marvan a dvanáctka PePa. Při výrobě speciálů se pak sládek pouští i do svrchně kvašených piv, pochutnat jste si tak mohli už na pivech APA, IPA i EPA.

Pokud je pro vás ale Líšeň daleko, nemusíte zoufat. Dozvuky oktoberfestu stále můžete cítit v Jezvé v Libereckém, kde zve na svátek piva místní hospoda Hasičárna. Kromě tradičních pochutin budou na čepu místní piva – ochutnat tedy můžete českolipskou Zrzavou veverku, Bumbala z pivovaru Lípák nebo Millénium z Ústeckého pivovaru.

Facebook Komentáře

Související