Jaké pivo je to vůbec nejoblíbenější? Podívejte se na světový žebříček

Ačkoliv o oblibě a kvalitě českého piva pochybuje jen málokdo, stále jsou tuzemské pivovary příliš malé na to, aby dokázaly prorazit v celosvětovém měřítku. Jaká piva tedy mají ten vůbec největší výstav? Podívejte se do žebříčku.

  1. Coors Light

Americký Coors Light patří mezi nejslavnější piva severoamerického kontinentu, v USA je dokonce druhým nejprodávanějším pivem, a to přesto, že letos slaví teprve 40. výročí od zahájení výroby. Pivo nese jméno po německém rodákovi Adolphovi Coorsovi, který nápoj začal v USA vařit

  1. Corona

Také Corona je velmi oblíbeným pivem ve Spojených státech, jedná se dokonce o nejdováženější pivo na tamní trh. Původem je však z Mexika, kde se vyrábí od roku 1923. Jedná se o světlý ležák, často se dochucuje citronem.

  1. Yanjing

Yanjing bude pravděpodobně prvním pivem z výčtu, o kterém jste nikdy v životě neslyšeli. Jedná se totiž o produkt pekingského pivovaru, který vznikl v roce 1980. Výstav pivovaru se blíží k 30 milionům hektolitrům ročně.

  1. Harbin

A v Číně ještě chvíli zůstaneme, konkrétně u pivovaru jménem Harbin, který vyprodukoval 29,9 milionu hektolitrů piva v roce 2017. Výrobce se zároveň chlubí, že je nejstarším producentem zlatého moku v zemi, vznikl před 118 lety.

  1. Heineken

Ačkoliv je mezi českými pivaři Heineken mnohdy kritizován a považován za takzvané „europivo“, je nepochybné, že ve světě sklízí velkou popularitu. Ročně se ho totiž prodá přes 34 milionů hektolitrů. V posledních letech se značka ještě více proslavila mnohými akvizicemi.

  1. Skol

Skol je dalším pivem, které vám nejspíš nebude příliš známé. Ačkoliv má značka původ ve Skotsku, postupně se rozšířila i do Švédska a největšího rozmachu zažila pod značkou AB InBev v Brazílii, kde patří mezi vůbec nejoblíbenější piva. Zákazníky si tam získal například ovocnými variantami.

  1. Bud Light

Na čtvrté příčce se nachází další americký světlý ležák, jehož výstav dosahuje téměř 45 milionů hektolitrů ročně. Jedná se o slabší variantu klasického amerického Budweiseru, se kterou přišel pivovar Anheuser-Busch v osmdesátých letech minulého století.

  1. Tsingtao

Na bronzové pozici se nachází další zástupce z čínských hospod a restaurací. Za Tsingtao nicméně můžete najít velmi zajímavou historii, na počátku minulého století totiž pivovar v provincii Šan-tung založili němečtí osadníci. Specializuje se především na tradiční světlé ležáky.

  1. Budweiser

Těsně pod stupněm vítězů se nachází král rodiny Budweiserů, který hlavně u Čechů vyvolává nepříjemnou pachuť kvůli sporům s Budvarem. Ať už se nám název americké dvojky líbit může, nebo ne, Budweiser je prostě druhým nejprodávanějším pivem na světě s výstavem téměř padesát milionů hektolitrů ročně.

  1. Snow

Nejspíš jste ho nikdy neochutnali a dost možná jste o něm ani nikdy neslyšeli. Nejprodávanějším pivem na světě je ale i tak čínský Snow, který vyrábí více než sto milionů (!) hektolitrů piva ročně. Koupit ho mimo domovskou Čínu je přitom téměř nemožné. Ležák Snow přitom spatřil světlo světa poprvé jen před 25 lety.