Japonský minipivovar vaří pivo s příchutí wasabi

Eutrema japonská vám pravděpodobně nic neřekne. Jedná se však o botanický název „japonského křenu“, nazývaného rovněž wasabi. Oblíbená přísada japonské kuchyně se nyní dostala i do piva.

S nápadem ochutit pivo wasabi přišel japonský pivovar Nigata, jež sídlí ve stejnojmenném městě na západním pobřeží ostrova Honšú. Pivovar patří mezi nejstarší japonské pivovary, které zažily rozmach v roce 1997 poté, co došlo k deregulaci místního trhu.

Pivo s příchutí wasabi je svrchně kvašený ale, který dle internetových recenzí dává najevo nečekanou ingredienci hned při otevření. Ti, kteří ho již vyzkoušeli, se shodují, že je z piva ihned cítit aroma wasabi, někteří ale cítí i sójovou omáčku.

Také chuť je dle recenzentů nezaměnitelná, ačkoliv prý není nijak ostrá nebo pálivá, jak je pro wasabi běžné. Ačkoliv pivo dosahuje spíše průměrného hodnocení, někteří zákazníci přiznávají, že si pivo dokonce objednali znovu. Japonský výrobek nabízí například e-shop Firebox, kde je možné lahev koupit za šest britských liber. Bohužel ho však zatím nedováží do Česka, takže si místní pivaři musí ještě počkat.