Konec pivní sezony oslaví v Plzni, Budějovicích i Turnově

Poslední víkend na přelomu léta a podzimu vybízí k výlety za pivem. Tento víkend je přitom z čeho vybírat – ať už jde o akce malých pivovarů nebo zavedených značek.

Na jihu České republiky milovníky piva přivítá budějovický Budvar fest. Koná se na budějovickém výstavišti v pavilonu T a akce začíná od 13 hodin. Hlavním lákadlem přitom bude bohatá hudební produkce, v rámci které vystoupí například Čechomor, Citron nebo UDG. A protože se akce koná uvnitř, máte jistotu, že nezmoknete.

Již jedenáctý ročník pivního festivalu bude v sobotu pokračovat v Plzni, konkrétně v pivovarském dvoru Purkmistr. Celkem se v rámci akce představí na sedm desítek minipivovarů a dvě stě pivních značek. Ochutnat tak budete moci vrchlabského Krkonošského medvěda, březnického Herolda nebo Kocoura z Varnsdorfu. I v Plzni se přitom budete moci těšit na živou hudbu, vrcholem akce bude vystopení rockera Viléma Čoka.

Pozadu přitom nezůstávají ani na severu Čech, kde se s létem rozloučí pivovar Malý Rohozec. Akce začíná od jedenácti hodin na turnovském hlavním náměstí. Ochutnat budete moci místní pivo, které se zde vaří od roku 1834, kdy vznikl přestavbou místního zámku pivovar.