Kunratický pivovar se otevře veřejnosti

Jeden z posledních slunných víkendů můžete využít k procházce přírodou, klidně ji ale spojte s návštěvou Pivovaru Kunratice, který se v sobotu otevírá široké veřejnosti.

Pivovar Kunratice vaří své pivo Muflon sice již od roku 2014, pokud jste o něm ale doposud neslyšeli, o víkendu bude ideální příležitost. Od sobotního poledne totiž podnik zahajuje den otevřených dveří, který je spojený nejen s dobrým pivem, ale také jídlem a hudbou.

Na čepu bude mít pivovar celkem šest vlastních piv. Základní nabídku tamního pivovaru tvoří světlý ležák vyroben tradičním postupem na dva rmuty. Dále v nabídce najdete polotmavou i světlou dvanáctku, pro milovníky svrchně kvašených piv vaří pivovar i ALE. Nabídku podnik rovněž pravidelně doplňuje speciálními várkami.

K zahnání hladu budou připraveny čtyři druhy hamburgerů, na své si přitom přijdou i vegetariáni. K poslechu budou hrát harmonikáři nebo kapela Petra Nedvěda.

Správný den otevřených dveří se však neobejde bez důkladné prohlídky pivovaru a jeho technologií. Exkurzi povede samotný sládek pivovaru. A pokud by se přeci výklad odborníků nesetkal s úspěchem, zábava bude připravena i pro ty nejmenší.

Stejně tak jako právě pro milovníky přírody, pro které si pivovar připravil fotosoutěž týkající se okolních lesů. Vyhrát přitom návštěvníci mohou i v chystané tombole.

Pivovar navazuje na více než sto let starou tradici vaření piva v Kunraticích. Své jméno nese po stádu volně žijících muflonů v Kunratickém lese.