Lysou nad Labem ovládnou pivní a vinné slavnosti

Konec letošní sklizně nabádá k tomu, aby milovníci piva i vína zrekapitulovali uplynulý rok. A kde jinde se k zhodnocení sejít, než na společných slavnostech, které se konají na výstavišti v Lysé nad Labem.

Pivní a vinné slavnosti se v Lysé nad Labem budou konat již počtvrté. Potrvají tradičně tři dny, od pátečního rána do nedělní páté hodiny odpolední. Pro milovníky vína budou k dispozici vína především z Moravy, na pivaře pak čeká široká nabídka z rozličných pivovarů.

A na co se tedy budete moci těšit? Své umění představí v Lysé nad Labem sládci z minipivovaru Heyl, který sídlí na pražské Ladronce. Ochutnat z něj budete moci svrchně kvašený Summer Ale nebo polotmavý Heyl. Produkce je rovněž zajímavá samotnou technologií, kdy je celý vtěsnán do kontejnerového modulu, je tak možné ho přemisťovat nebo další modely dokupovat. Jeho produkce je asi 500 hektolitrů za rok.

Na slavnostech se představí také pivovar Gajdoš z pomezí Vysočiny a Jihomoravského kraje. Od roku 2013 se soustředí na spodně kvašená piva plzeňského typu, pravidelně ale připravuje i ležáky.

Součástí nabídky na slavnostech bude také celá řada pochutin, k tanci a poslechu bude hrát folková hudební produkce. Vstupné je pro dospělého 80 korun, studenti a důchodci zaplatí o 20 korun méně, děti do 10 let pak mají vstup zdarma.

Facebook Komentáře

Související