Na pivní festival do Uhříněvsi

Již tuto sobotu proběhnou v Praze 22 Uhříněvské pivní slavnosti, které pořádá tamní pivovar. Kromě vlastního sortimentu piv bude možnost ochutnat grilované maso nebo zasednout k poslechu živé hudby.

Uhříněveský pivovar v průběhu akce nabídne veškerá piva, která v zrekonstruovaném objektu na kraji Prahy vznikají. Jedná se jak o spodně kvašená piva s jedenácti až třinácti stupni, tak i piva svrchně kvašená, tedy ALE i IPU. Na své si ale přijdou i milovníci anglického piva, které je typické například nižší pěnivostí.

Sobotní akce začíná v 14 hodin odpoledne přímo v areálu uhříněveského pivovaru. V průběhu akce vystoupí například kapely Totální nasazení, Houpací kůň nebo Pakáš.

Historie Uhříněvsi sahá do první poloviny 13. století, kdy byla obec důležitým dopravním uzlem, v současných prostorách se pak nachází přes 300 let. V průběhu let se v Uhříněvsi pivu dařilo více i méně, téměř definitivně však výrobu zastavili v roce 1949 komunisté. K jejímu obnovení došlo až před čtyřmi lety.

Do Uhříněvsi je možné se dostat pražskou MHD ze stanice metra Háje, vhodné je rovněž přímé spojení z centra Prahy vlakovou linkou S9.

 

Facebook Komentáře