Nymburský pivovar se dočká nové restaurace

Pivovar ve středočeském Nymburku, které je proslavené pivem Postřižiny, se dočká velkých změn. V areálu vznikne nová pivovarská restaurace.

O velkých změnách v oblíbeném pivovaru informoval deník.cz. Nový objekt vznikne na místě současné prodejny suvenýrů a stánku, kde místní kupovali čerstvé pivo. Nové posezení se má začít stavět již na jaře příštího roku, v pivnici by mělo do roku 2020 vzniknout sezení až pro 50 lidí.

To však nejsou jediné plány, které v Nymburku mají. V následujících letech má vzniknout i klasická pivovarská restaurace a dokonce ubytování. To vše s odkazem na spisovatele Bohumila Hrabala, s jehož tvorbou je pivovar navždy spojen. Právě on dal jméno pivu Postřižiny, v nymburském pivovaru se totiž odehrávala stejnojmenná novela. Populární Menzelův film se ale natáčel v Dalešicích.

I přes chystané změny zůstává pivovar otevřeným například zájemcům o exkurzi, je tak ideálním cílem pro výlet. Také proto, že se nymburské technologie v posledních letech dočkaly významných investic. Ty oživily areál, jehož historie spadá do roku 1895, první várka zde přitom vznikla před 120 lety.

V současnosti má pivovar výstav asi 150 tisíc hektolitrů, tedy pětkrát více než v době založení. Rekordní hodnotu však produkce zaznamenala v roce 1994, kdy dosáhla 177 tisíc hektolitrů.

Pivovar v Nymburku je vhodným cílem výletu také díky dostupnosti z Prahy. Vlakem jste totiž ve městě z Masarykova nádraží za hodinu.