Objevte Brdy z pivovaru Podlesí

Brdské lesy patří mezi nejodlehlejší a nejpanenštější kout České republiky. Lákají tak k několikadenním výletům pěšky nebo na kole. Jako výchozí bod vám přitom může posloužit jeden malý pivovar.

Ten nese jméno Podlesí a můžete ho najít na okraji města Příbram. Pivovar se nachází v krásné zrekonstruované budově, kde sdílí prostory s vlastní restaurací i penzionem. Ten nabízí ubytování v deseti pokojích s vlastním sociálním zařízením. V restauraci pak můžete ochutnat tradiční česká jídla, a to ze všech koutů republiky. Na stole vám tedy může přistát vepřové koleno, kachní prso nebo třeba olomoucké tvarůžky.

Tím nejdůležitějším je však v Podlesí samozřejmě pivo. Podnik nabízí jak svrchně, tak spodně kvašená piva, základ tvoří dvanáctistupňový ležák. Dále nabídka pokračuje například ejlem Apač, výčepní desítkou Brdonoš nebo černým Podleským Mikešem.

Milovníky piva by také jistě mohlo zajímat, že je možné se s provozovateli dohodnout na prohlidku pivovaru, která je spojená s degustací místních produktů.

Vychodit pak pivo můžete na vycházkové trase k Pilské nádrži, která je od pivovaru vzdálená asi sedm kilometrů. Cesta je přitom vhodná i pro jízdu na kole, a to hlavně pro malé děti.

Aktuálně na čepu

Brdonoš 10º, nefiltrovaný
Podleský ležák 12º, prémiový ležák
Mikeš 13º, tmavý ležák
Uncle Wheat 12º, zelené pšeničné pivo
Bernard 0 %, nealkoholický

V Pivotéce

Brdonoš 10º (1,5 l), nefiltrovaný
Podleský ležák 12º (1,5 l), prémiový ležák
Uncle wheat 12º (0,75 l sklo), pšeničné pivo
Svatý Patrik 12º (0,75 l sklo), zelené pšeničné pivo
IPA 16º (0,5 l sklo), IPA
Korma 12º (0,75 l sklo), medovinový ležák