Oslavte den studenstva v Úněticích

Sedmnáctý listopad je tradičně spojen s připomínkami událostí let 1939 a 1989, což ale neznamená, že byste si nemohli vyrazit na dobré pivo.

Speciální akci v sobotu pořádá Únětický pivovar, který najdete hned za severními hranicemi hlavního města. Program přitom nabízí vyžití pro malé i velké. Děti se totiž mohou těšit na pohádku „Tajemství pivovaru“, kterou si připravil soubor Únětického pivovaru. Na večer je připravená zábavová kapela Flám, která zahraje v pivovarské hospodě.

Již v jednu hodinu odpoledne se však všichni návštěvníci mohou těšit na naražení nového vánočního speciálu, tedy polotmavého piva s třinácti stupni. Ochutnat ale budete moci i běžná piva, které se z Únětic vozí do širokého kraje. Nabídku otevírá silně chmelená desítka, která se vyznačuje silnější hořkostí. Dalším klasickým únětickým pivem je dvanáctka vyznačující se silnější kvasničnou vůní a mírným zakalením.

A jak se do pivovaru dostat? Pokud bude přát počasí, není lepší způsob, než pohodová procházka z pražské Podbaby, kam se dostanete tramvají nebo vlakem. Poté vás čekají necelé dvě hodiny cesty, které jsou tak akorát na udělání žízně.