Pivní trendy 2019: Návrat ležáku i inspirace z ciziny

Tak jako oblečení, elektronika nebo hudba, i pivo si prochází různými módními etapami. Server Mercury News představil trendy, na které se letos můžete těšit.

Návrat ležáku

Ležáky plzeňského typu jsou tradičně jedny z nejoblíbenějších druhů piv. V poslední době ale byly doménou především velkých pivovarů, menší produkce se zaměřovaly hlavně na speciály a méně známé typy piv. To by se nyní mohlo změnit, právě ležáky plzeňského typu se do hledáčku pivovarníků po celém světě dostávají stále častěji.

Pivní novinky

Další trend souvisí rovněž s rozmachem minipivovarů a řemeslné výroby. Aby se malé produkce od velkých pivovarů odlišily, můžeme očekávat, že se sládci budou stále častěji pouštět do nezvyklých kombinací chutí a ingrediencí.

Mezinárodní inspirace

Stále propojenější svět je nástrojem, jak z piva udělat zajímavější a exotičtější nápoj. Stále více pivovarů hledá inspiraci v zahraničí, a to jak v Evropě, tak i na ostatních kontinentech. Je tak spíše otázkou času, kdy váš oblíbený pivovar na svůj čep přinese pivo s chutí ciziny.

Více piva do barů

Stále častěji v posledních letech prodeje pivovarům ukrajovali výrobci jiných alkoholických nápojů. Pivní speciály jsou ale jako dělané pro to, aby se nepily jen v hospodách a pivnicích, ale také barech a klubech. Je tedy možné, že váš oblíbený minipivovar zamíří také do podniků, kde noc nikdy nespí.

Facebook Komentáře

Související