Pivní zážitky ze zahraničí: 11 piv, která musíte vyzkoušet

Pokud jste cestovatelé, nebo rádi ochutnáváte pivo z cizích krajin, připravil pro vás server Insider žebříček jedenácti piv z celého světa, která musíte vyzkoušet.

Irsko: Zástupce z britských ostrovů je víceméně jasný. Klasický stout Guiness je naprosto tradičním nápojem, jehož kořeny sahají až do 18. století. Jeho černá barva a krémová pěna z něj dělá z jedno nejoblíbenějších piv na světě.

Mexiko: Je velká pravděpodobnost, že jste už v životě nějaké mexické pivo ochutnali, oblíbená je například Corona. Podle slepých testů serveru Vine Pair je však nejlepším pivem v zemi ležák Tecate.

Nizozemsko: Ačkoliv mnohými nenáviděný, v testech holandských piv se vždy na předních příčkách objevuje Heineken, který se začal vařit v roce 1873. Nizozemsko přitom patří mezi nejvýznamnější producenty piva na světě, polovinu výstavu exportuje do zahraničí.

Česko: Jednoznačný byl i výběr mezi českými pivy, kde redaktoři zvolili Pilsner Urquell. Vyzdvihují především vliv české produkce, která světu dala právě plzeňský typ ležáku.

Brazílie: Po několika známých typech zase zabrousíme do exotických piv. Ačkoliv je Brazílie jedním z největších konzumentů piva na světě, jeho značky nejsou příliš známé. Mezi nejlepší patří Brahma, která se proslavila sponzoringem národního sportu – fotbalu. Pivovar vznikl v roce 1888 a vyrábí spodně kvašená piva.

Německo: I v Německu autoři výběru zvolili pro našince spíše méně známé pivo. Jedná se o produkt pivovaru Heinrich Reissdorf, který je známý také pod názvem Kölsch. Jedná se o speciální druh, jehož označení může v Evropské unii nést jen několik piv. Vyznačuje se speciálním procesem vaření, které nese prvky jak spodního, tak svrchního kvašení.

Madagaskar: I na Madagaskaru dobře znají plzeňský typ piva, také proto je tam nejprodávanějším mokem ležák THB – Three Horses Beer. Vaří se v místním pivovaru od roku 1958.

Itálie: Země kávy a dobrého vína nyní zažívá velkou ofenzivu minipivovarů, kterých jsou v Itálii již tisíce. Nejlepším černým pivem letošního roku se stal proto ale Collesi vyrobený belgickým způsobem. Vzniká ve městě Aprecchio, kterému se také přezdívá „město piva“.

Jamajka: Slunný ostrov plný krásných pláží přímo vyzývá k ochutnání místního piva. Již od roku 1938 je oblíbeným produktem ležák Red Stripe, který sklízí úspěch také v USA. Tam byla před lety jeho výroba také přesunuta, po mnohých stížnostech se však produkce vrátila zpět do Kingstonu.

Japonsko: Ačkoliv milovníci saké, Japonci nejraději pijí pivo – tvoří asi 75 procent trhu s alkoholickými nápoji. Také v zemi vycházejícího slunce mají nejraději piva plzeňského typu, nejstarším výrobcem je pak pivovar Sapporo. Jeho sládek se přitom umění vaření naučil v Německu v 19. století.

Belgie: Trapistická piva už jsme jednou představovali v Encykopedii piva, jejich výjimečnost ale potvrzuje také právě žebříček webu Insider. Ten nápoj vařený v klášterech za přísných podmínek vybral jako to nejlepší, co můžete v Belgii ochutnat. Konkrétně pak redaktoři zvolili typ Westvleteren.

Facebook Komentáře

Související