Pivo v hospodách zdraží, může za to zvyšování cen v pivovarech

Po nedávném ohlášení zdražování piva se k růstu cen přihlásili i hospodští, kteří budou tak budou muset kompenzovat vyšší náklady.

O růstu cen v hospodách informoval deník E15. Reaguje tak na zvýšení cen ze strany pivovarů. Například Plzeňský Prazdroj bude zdražovat o 3,7 procenta, Staropramen o 3,2 procenta. A přidat se plánuje i státní Budějovický Budvar.

Kromě hospod, které patří pod samotné pivovary, tak už začaly zdražovat jednotlivé pražské podniky. Jak uvádí deník, například restaurace U Kocoura na Malé Straně zdražila plzeň o dvě koruny na 45 korun. Jinde ale zdražili i o více, stále více podniků tedy v Praze překročilo hranici 50 korun za půllitru plzeňského ležáku.

Zdražení ale plánují i velké restauratérské řetězce, například Ambiente, pod které patří hospody Lokál. Konkrétní výše zdražení ale ještě není známa. Stále více Čechů přitom pije pivo doma, otázkou tak zůstává, zda tradiční hospody nezažijí další exodus zákazníků po nedávném zákazu kouření.

Přesunout by se přitom milovníci piva mohli do minipivovarů, které na cenách velkých výrobců nejsou závislé a ceny již dříve nastavily nezávisle na nich.