Pivovar Cvikov oslaví již čtvrté narozeniny

Severočeský cvikovský pivovar těší všechny milovníky piva již čtyři roky. Oslavit jeho výročí můžete o víkendu přímo v areálu.

Oslavy potrvají téměř celou sobotu a organizátoři proto připravili bohatý program. Akce začíná v deset hodin dopoledne, kdy ji otevře narozeninový jarmark. Těšit se můžete ale i na vystoupení místní ZUŠ a další hudební produkci, která vyvrcholí koncertem Pavla Callty.

Kromě prohlídek pivovaru si však sládci připravili také jedno velké překvapení. Chvíli před jednou hodinou odpolední v pivovaru proběhne slavnostní naražení speciálu s příznačným názvem „Výroční 14°“. Jedná se o spodně kvašený nefiltrovaný a nepasterovaný ležák, který vzniká kombinací chmelů Premiant a Kazbek, využito je rovněž studené chmelení.

Kromě speciálu ale budete moci ochutnat i ostatní piva z Cvikova. Těmi jsou ležáky a spodně kvašená piva se stupňovitostí 8, 10, 11, 12 a 13.

Historie vaření piva v Cvikově sahá až do roku 1560, kdy dostali měšťané privilegium. Moderní historie nebyla k pivovaru přívětivá, po znárodnění v roce 1948 došlo k jeho zavření o dvacet let později. Novodobá historie se začala psát v roce 2013, kdy našel zchátralý areál nového majitele.