Pivovar Kocour láká na festival svrchně kvašených piv

Varnsdorfský Kocour patří na české pivní scéně mezi pivovary, které se úspěšné etablovaly jak na severočeském, tak i celorepublikovém trhu. Možná také proto, že se nezdráhá pořádat celostátní soutěže o nejlepší pivo.

Již devátý ročník o nejlepší „ALE“, tedy svrchně kvašené pivo, se bude tradičně konat areálu pivovaru Kocour již tuto sobotu. Akce začíná v jednu odpoledne a pokračovat bude až do dlouhé noci, času na ochutnávání té nejlepší české svrchně kvašené produkce bude dostatek.

V současnosti je do přehlídky přihlášeno již patnáct pivovarů z celé republiky, namátkou se bude o vítezství ucházet například pivovar Trilobit, Skalický Budulínek, Falkon nebo Bad Flash.

Součástí celodenního programu je živá hudba, kterou zprostředkují kapely City Music a Tohard, vrcholem večera pak bude uskupení Claymore. Vstup na akci je třicet korun.

Pivovar Kocour je jedním z prvních pivovarů, které se snažily změnit pohled na principy vaření piva. V současnosti má Kkocour v nabídce jak svrchně, tak spodně kvašená piva, a to včetně všech různých speciálů.