Pivovarnický gigant chystá konopné pivo

Přidávání konopí do piva patří mezi jedny z nejvýraznějších trendů. Nyní se k němu připojí i gigant Anheuse-Busch InBev. Uvedl to server Financial Times.

Pivní gigant se pro vaření piva s obsahem konopí spojil s kanadskou společností Tilray, jež se produkcí látky dlouhodobě zabývá. V nejbližších měsících se ale nového druhu piva nejspíš nedočkáte. V první fázi budou obě společnosti nejdříve testovat, jaké technologie a postupy bude nejvhodnější použít.

Firmy prozatím do vývoje budou investovat závratných 100 milionů dolarů, tedy asi 2,4 miliardy korun. Zástupci společností náklady obhajují tím, že pivní průmysl prochází významnou změnou, kterou není vhodné podcenit.

Spojení s kanadskou firmou je pro výrobce piva vhodné především proto, že v zemi je rekreační používání marihuany povolené. Pivo kombinované s marihuanou zároveň není nic nového, zpravidla ale neobsahovalo halucinogenní látky. Pokud ano, většinou se jednalo o nelegální produkci.

Anheuse-Busch InBev si tak připravuje půdu pro stále liberálnější pohled světa na konopí. I mnohé státy USA začínají přísnou politiku vůči marihuaně postupně uvolňovat.

Facebook Komentáře

Související