Pivovary se chystají na vánoční nadílku

Jen jednou v roce české pivovary chystají speciální produkci k vánočním svátkům. Pojďme se podívat na to, co budete moci v následujících týdnech ochutnat.

Speciální vánoční pivo můžete vyrazit ochutnat například do pražského Hostivaru, který stojí na pomezí Hostivaře a Horních Měcholup. Pivovar letos uvařil svrchně kvašený ALE s šestnácti stupni a obsahem alkoholu 6,8 procenta. Jedná se o pivo polotmavé barvy, jež se vyznačuje vyšší hořkostí. Samotná chuť je ale přímo vánoční, cítit v pivu můžete vanilku, skořici nebo hřebíček, případně pomerančovou kůru.

Vlastní speciál chystá také partnerský pivovar Spojovna, který se nachází u jihoměstských vysokoškolských kolejí. Ten si připravil Chodovského mazáka, tedy pivo s kořeněnou chutí, která má původ v belgických kvasnicích. Pivo si nese nádech medu a přes objem alkoholu sedm procent je dobře pitelné.

Společně s oslavami třetího výročí představí o víkendu vánoční pivo také Biskupský pivovar U sv. Štěpána v Litoměřicích. Jednat se bude o patnáctistupňový polotmavý ležák, který v neděli můžete získat dokonce v akci 1+1 zdarma.

Pivní dárky chystají také v pivovaru Kytín, kde připravili speciální edici skleněných lahví s keramickým uzávěrem. Pivo rovněž prodávají ve speciálních vánočních setech.