Počet minipivovarů v Evropě prudce roste, za rok jich vzniklo tisíc

Trend minipivovarů v Evropské unii neustává, jejich počet neustále roste. Ve studii to uvádí pivovarnická organizace The Brewers of Europe.

Organizace současný stav na trhu označuje za nebývalý růst, jen v minulém roce vzniklo v Evropské unii tisíc nových pivovarů. Také proto loňský rok znamenal největší pivní produkci za předchozích osm let.

Jen za posledních pět let se počet minipivovarů zdvojnásobil, v současnosti můžete v Evropské unii ochutnat piva z celkem 9500 minipivovarů. Minipivovary a podniky spadající do kategorie SME (malé a střední podniky) tak tvoří tři čtvrtiny výrobců. Zatímco největší produkcí celkem disponuje Německo, na počet pivovarů vede Velká Británie.

V konzumaci na jednu osobu vede Česko, i přesto, že spotřeba mírně klesá. Stále to ale znamená 138 litrů vypitého piva ročně.

Z rostoucí popularity piva v Evropské unii přitom nemusí těšit pouze pivovary, ale také celá ekonomika osmadvacítky. Výroba piva dává práci dvěma milionům lidí a do ekonomiky přidává 57 miliard dolarů ročně.