Primátor se na noc otevře návštěvníkům

Náchodský pivovar chystá pro milovníky piva nevšední zážitek.

Severočeský pivovar Primátor, který sídlí v Náchodě, si na sváteční 28. září připravil pro příznivce piva netradiční program. Zájemci se mohou těšit na exkurze pivovarnických technologií v budově, jejíž historie sahá do roku 1872, které potrvají až do dlouhé noci a budou zdarma.

Součástí akce bude také ochutnávka Špringlu, tedy piva z mladého, čerstvě sklizeného chmele. Pivovar láká ale i na ostatní produkty. Základem nabídky je světlé výčepní pivo s názvem Antonín, nabídka pokračuje jedenáctkou ležákem a prémiovým ležákem, který pivovar vyváží do 30 zemí světa. V nabídce má také tmavý ležák, který v sobě kombinuje čtveřici sladů.

Pivovar se ale kromě běžných ležáků pyšní také nabídkou svrchně kvašených piv, kromě pšeničného weizenu se jedná o piva typu IPA, EPA a irský Stout. Pravidelně Primátor připravuje také speciály s třinácti až čtyřiadvaceti stupni.

První pivo vzniklo v náchodském pivovaru v roce 1873, od roku 1930 pak používá dosavadní značku Primátor. Po druhé světové válce se provoz dostal do státních rukou, prošel ale také několika investicemi a v roce 1983 pivovar začal vařit jako druhý v republice nealkoholické pivo. Dalších úprav se pivovar dočkal na začátku nového tisíciletí, kdy se dostal také do rukou nového majitele.

Facebook Komentáře

Související