Řemeslný pivovar RAVEN

Pivovar byl založen teprve v říjnu 2015.  Po klasických pivech jako je APA, IPA a Stout začali zkoušet i jiné styly. Uvařili první českou White IPA, Cream porter a později přidali první český kyseláč „Pilsener Weisse“, který spustil lavinu českých kyseláčů.

SKY APA
American Pale Ale 12°

Velice pitelný American Pale Ale s tóny tropického ovoce a kalifornské borovice. Pivo nese jméno amerického sládka, který se podílel na jeho vzniku.

BLOND IPA
India Pale Ale 14°

Americká West Coast IPA plná chuti citrusů a borovice se silným hořkým dozníváním. Chmelená za studena třemi druhy amerických chmelů pro maximální aroma. Silná a nebezpečně pitelná.

WHITE IPA
White India Pale Ale 15°

První česká White IPA kombinující sladké pšeničné tělo s hořkostí citrusů v závěru. Čistá jako padlý sníh, jemná a velmi pitelná.

BREWHEMIAN
Cream Porter 15°

Progresivní myšlení a odhodlání posouvat českou pivní scénu vedly se stvoření tohoto výjimečného, jemně smetanového piva s plnými tóny čokolády. Vařeno ve spolupráci s pivotékou Brewhemian.

LAID TO WASTE
American Double IPA 20°

Extrémní pivo vařené pro nejextrémnější plzeňskou thrash metalovou skupinu. Kotel jsme narvali po okraj chmelem a pivo tak smrdí jako řádnej metalovej kotel.

 

Pivovar se nachází v plzeňském Bolevci u zastávky tramvaje Mozartova.
Adresa: Mozartova 132/1, 323 00, Plzeň-Bolevec