Start-up Peevo vám zaveze sud z minipivovarů až domů

Prudký nástup minipivovarů znamená, že roste také množství souvisejících služeb. Kromě různých barů zaměřených na alternativní produkci se v Česku zrodila také společnost Peevo.

Za projektem Peevo stojí dva Slováci Matúš a Marek, kteří dříve založili například e-shop Feedo, který o několik let později prodali německým investorům. V projektu Peevo se chtějí zaměřit právě na produkty z minipivovarů.

Pivo z malých produkcí je podle autorů nápadu těžko dostupné, a pokud už si pivo z druhého konce republiky objednáte, rozhodně nedorazí v takové kvalitě, abyste si ho mohli plně vychutnat. Ztratí se tak specifická chuť a vůně, kterou se minipivovary často chlubí.

Společnost Peevo sama sebe označuje za on-line výčep, ve kterém si můžete objednat pivo z českých minipivovarů, doma ho přitom budete mít do několika hodin. Zakladatelé záměrně nechtějí mít příliš širokou nabídku, aby zachovali co nejvyšší čerstvost.

Pivo si můžete objednat jak v sudu, tak i v lahvích. Na tu má společnost vyvinutou speciální stáčecí linku, aby pivo nepřišlo do kontaktu se vzduchem. Vybrat si přitom můžete nádoby různých velikostí. V současnosti rozvoz funguje pouze v Praze, pivo vám však kurýr doveze každý den v týdnu, a to až do deseti do večera.

V těchto dnech můžete ochutnat například produkci pivovarů Raven, Beer Factory nebo Nachmelená opice.

Facebook Komentáře

Související