Ve světě se rozmáhá pivo s příchutí marihuany

Světoví pivovarníci zkoušejí nový trend. V mnohých státech experimentují s nezvyklou ingrediencí, do piva totiž přidávají marihuanu.

O novém druhu piva hojně píší například americká média. Ta informují o tom, že pivovary investují do pěstíren marihuany. Důvodem je klesající poptávka po alkoholu a změna pohledu veřejnosti na marihuanu. Například v Americe totiž dochází k postupnému uvolňování poměrů, kdy se marihuana dostává mimo ilegální zónu.

Právní vymezení využívání kanabinoidů v potravinářství však není úplně jasné, o čemž se právě američtí právníci přou. Přesto před kombinací alkoholu a THC lékaři varují, především proto, že účinky obou látek jsou odlišné a není tak vhodné je míchat.

Nárůst popularity ale pivo s příchutí marihuany zažívá také v Německu, kde je vůči pěstování rostliny zákon stále tvrdý. Pivovarníci tak musí držet hladinu THC pod danou úrovní. Činí tak například minipivovar Jana Fidory na baltském ostrově Usedom, jak uvádí server The Local.de. V následujícím roce dokonce plánuje ztrojnásobit produkci piva. Obdobná je situace i v baště speciálních piv – v Belgii.

Právě minipivovary tento trend v Česku i zahraničí pohání ve snaze nabídnout pivařům co nejzajímavější chutě, ačkoliv kvůli minimálnímu obsahu THC jsou reálné účinky marihuany minimální.

Facebook Komentáře

Související