Velický Bombarďák láká na zabíjačkové hody

Pokud se budete o víkendu pohybovat v blízkosti Uherského Hradiště nebo Hodonína, určitě si nesmíte ujít akci pivovaru Velický Bombarďák.

Zavedený řemeslný pivovar si připravil na sobotní odpoledne bohaté zabíjačkové hody, na které láká širokou veřejnost. Spojil se přitom s oblíbeným Horňáckým Šenkem, který najdete ve Velké nad Veličkou.

Samozřejmostí sobotního programu jsou zabijačkové speciality, které můžete ochutnávat při folklorní hudbě nebo večer u kapely Anciáši. Akce začíná ve tři hodiny odpoledne. Především se ale dočkáte piva z pivovar Velický Bombarďák.

Pivovar má v současnosti v nabídce celkem tři piva, základem nabídky je desítka, které nese jméno po pivovaru a odkazuje se na fotbalové úspěchy tamního fotbalového mužstva. Dále na velickém čepu najdete Šmukáč, tedy jedenáctku, která se vyznačuje plnou chutí, ale i jemností. Vrcholem nabídky je pak dvanáctka Anciáš, pro který je typická vysoká hořkost.

I pokud ale Velického Bombarďáka nenavštívíte tento víkend, rozhodně si na minipivovar udělejte čas jindy. Podnik vznikl v reakci na zhoršující se kvalitu piva od velkých producentů, první várky si přitom majitelé uvařili v podstatě „na koleni“ v garáži. O čtyři roky později je normálně fungujícím výrobcem, který stojí za pozornost.