Vyhněte se davům a vydejte se na pivní cyklostezku mimo sezónu

Rostoucí počet pivovarů v Česku logicky láká také stále více turistů, kteří se vydávají na takzvané pivní stezky. V podhůří Orlických hor přitom existuje pivní cyklostezka, která uspokojí i náročnější cyklisty.

Podorlická pivní cyklostezka může protínat celkem tři obce, ve kterých se místní pivovary nachází – Rychnov nad Kněžnou, Potštejn a Dobrušku. Jako výchozí bod je vhodné vybrat si Rychnov nad Kněžnou.

Z Rychnova nad Kněžnou se můžete vydat pouze buď jižním směrem do Potštejna a zpět, což je přibližně 30 kilometrů, případně se vydat jen na sever do Dobrušky, tato trasa má 50 kilometrů. Nicméně tyto trasy můžete také zkombinovat, v případě startu trasy v Rychnově nad Kněžnou to znamená délku cesty příjemných 80 kilometrů.

Trasa mezi těmito třemi pivovary je exponovaná především na jaře nebo v létě, podzimní výlet tak může být ideálním řešením, pokud se chcete vyhnout větším davům. Na trase najdete také několik restauračních zařízení, kde můžete nabrat nové síly, nicméně cílem bude pro většinu cyklistů právě návštěva trojice pivovarů.

Výroba piva v Rychnově nad Kněžnou má dlouholetou tradici, kterou majitelé obnovili v roce 2012. Ochutnat zde můžete piva od deseti do patnácti stupňů, populární je například dvanáctistupňový ležák Kněžna, který sklidil již několik ocenění. Ochutnat zde ale můžete i piva vařená podle tradičních receptur.

Potštejnský pivovar nese jméno Clock a vznikl v roce 2012. Odkazuje se především na tradiční způsob vaření , přičemž uspokojí milovníky všech druhů piva. Kromě výčepní desítky a polotmavé dvanáctky je v nabídce také American Pale Ale, American  Red IPA nebo Extra Stout.

Pivovar v Dobrušce nese jméno Rampušák a v obnovené podobě funguje od roku 2008. Stabilně má na čepu šest druhů piv, kromě ležáků můžete od října ochutnat také nefiltrovaný svrchně kvašený speciál.

 

Facebook Komentáře

Související