Vypich přivítá Pražské pivní slavnosti

Na největší pivní akci v hlavním městě se mohou již následující víkend těšit všichni milovníci piva i dobré kuchyně.

Pivní slavnosti vypuknou na Vypichu 15. září, pokračovat bude přitom akce i následující den. Ačkoliv mají být hlavním lákadlem piva z českých malých i velkých pivovarů, pořadatelé slibují i dostatečnou plejádu zahraniční produkce. Ta se zaměří i na mnohé speciály. Na své si přitom mají přijít i nepivaři. Na čepu budou totiž rovněž cidery, ze sudů mají téct také nejlepší vína.

Nejsilnější zastoupení zahraničního piva přitom najdete v chystané zóně Oktoberfest, která má oslavit stejnojmenný německý pivní svátek. Právě v ní najdete pivní speciály od našich západních sousedů.

Posledních letních paprsků si můžete užít rovněž u grilované kuchyně, která bude doplňovat jinak velmi pestrý program. Součástí gastronomické nabídky přitom mají být také mnohé pivní speciality.

Na své si v průběhu dvoudenní akce přijdou i nejmenší, pro které bude připraven skákací hrad a další atrakce. Na hry a soutěže se přitom mohou těšit i celé rodiny. Mezi sólová klání bude patřit soutěž v páce, měření pivního pupku nebo závod v pití piva.

Do něj se budou moci připojit muži i ženy, pro které bude přichystané speciální dámské lifestylové pivo Aurosa. Polotmavý nefiltrovaný ležák z rychvaldského zámeckého pivovaru se kromě unikátního designu lahve s mramorovým vzhledem vyznačuje také výraznou chutí s nádechem karamelu, který se posouvá až do hořkých tónů.

Vstupné na akci je 110 korun.