Žatecký pivovar spojuje pivo s uměním a vyzdobuje stropy hospod

Pivo má v Žatci samozřejmě dlouholetou tradici, i přesto, že provoz tamního pivovaru si v průběhu historie musel projít několika nesnázemi. Jak však nyní ukazuje, rozhodně se nejedná o podnik, který by pivo vařil jen ze setrvačnosti, ale přichází se skutečně neotřelými nápady.

Vlajkovou lodí Žateckého pivovaru je v současnosti řemeslné pivo Sedmý schod, které sládci vyrábí procesem chmelení za studena. Ležák jantarové barvy se vyznačuje vyšší hořkostí a typickou vůní žateckého chmele. Obsahuje 5,5 procenta alkoholu a je vhodnější k těžkým jídlům nebo jako podpora zažívání.

A právě při klidném zažívání se můžete soustředit na další akci, kterou Žatecký pivovar připravil. Ta nese název #topstrop a klade si za cíl podporu umění v hospodách a restauracích. V několika pražských podnicích tak pivovar společně s majiteli nechali vyzdobit jejich stropy. Samotnou grafickou úpravu má přitom na starosti známé duo Tomski&Polanski, kteří stojí například za návrhy obalů knih cestovatele Ladislava Zibury.

Instalaci #topstrop můžete najít například ve vinohradské kavárně Kaaba, Growbaru nebo libeňském Korábu. Všechny podniky samozřejmě čepují i žatecký Sedmý schod.